2.4 Lze nainstalovat PostgreSQL na FAT oddíl

Z PostgreSQL
Verze z 17. 12. 2005, 13:04, kterou vytvořil imported>Sysop
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Hlavní prioritou PostgreSQL je integrita dat. Souborové systémy FAT a FAT32 jednoduše nejsou schopny nabídnout požadovanou spolehlivost. Navíc, neexistence bezpečnostních prvků neumožňuje zabezpečení datových souborů před neautorizovanou modifikací. Konečně, PostgreSQL používá vlastnost 'reparse points' pro implementaci jmenných prostorů. Tato vlastnost není dostupná na oddílech FAT.

Souborový systém NTFS je žurnálovací souborový systém s mnohem lepší stabilitou a možností obnovení po pádu. Navíc obsahuje úplný systém řízení přístupových práv a nabízí funkci 'reparse points' použitou v PostgreSQL.

Z těchto důvodů instalátor PostgreSQL neprovede inicializaci databázového klastru na jiném než NTFS oddíle. Server a pomocné aplikace mohou být nainstalováný na libovolný souborový systém, který je k dispozici.

Existují systémy (např. vývojářská PC), kde jsou k dispozici pouze oddíly typu FAT. Potom, nainstalujte PostgreSQL, ale bez automatické inicializace tb. klastru. Po dokončení instalace, ručně spusťe příkaz 'initdb.exe' na FAT oddílu. Toto řešení je úkor spolehlivosti a bezpečnosti, a jakýkoliv pokus na vytvoření jmenného prostoru skončí neúspěchem.