3.1 PostgreSQL a/nebo instalátor při startu zhavaruje, nedokončí nebo zůstane viset

Z PostgreSQL
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nejčastější příčinnou je antivirus nebo firewall. Pokud máte nějaký firewall na vašem počítači nainstalovaný, zkuste jej pozastavit nebo odinstalovat. Pokud máte nejaký antivirus, zkuste jej nastavit tak, že nekontroluje adreáře používané PostgreSQL. Pokud to nepomůže, je dost možné, že bude nezbytné tento software úplně odinstalovat z vašeho počítače.

Specifické problémy byly hlášeny ve spojení s antivirem nod32. Pokud jej používáte, přidejte 'postmaster.exe' do seznamu vyloučených procesů (excluded processes). Tato volba je v rozšířených nastaveních (advenced option). Mělo by to pomoci.

Specifické problémy byly dále hlášeny s antiviry McAfee a Panda a monitorovacím software NetLimiter. Ačkoliv někteří uživatelé používají PostgreSQL dohromady s tímto softwarem, neexistuje univerzální řešení problémů. Zdá se, že problémy jsou instalace od instalace různé, a skutečně je někdy nezbytná odinstalace.

Další známý problém se objeví pokud používáte cygwin a systémová proměnná PATH obsahuje cestu k cygwin\bin adresáři. Zde jsou DLL soubory interpretovaných jazyků (TCL, perl, python) obsahující chybu, která může být příčinou pádu nebo ztuhnutí instalátoru nebo nainstalované verzi PostgreSQL. Před spuštěním instalátoru odtraňte cygwin\bin z PATH proměnné!